Laseroterapia – Naczyniaki

 

– Laser pulsacyjno-barwnikowy (PDL Candella) długość fali 595nm. Laser do usuwania intensywnie czerwonych zmian na skórze jak malformacje włośniczkowe, pajączki naczyniowe twarzy czy podudzi, pozostałości naczyniaków, świeże rozstępy czy świeże blizny. Możemy z jego pomocą usunąć również bez bólowo brodawki wirusowe.
– laser NdYag długość fali 1064nm. Służy do usuwania zmian naczyniowych jak malformacje żylne czy tętniczo żylne, a więc zmiany o kolorze ciemno-czerwonym lub niebieskim.

 

Ciało człowieka to nieodgadniona zagadka, bowiem skrywa w sobie wiele tajemnic, których żaden uczony jeszcze w 100% nie odkrył. Pojawiające się różnego rodzaju zmiany skórne mogą powodować dyskomfort, stanowić często poważny problem estetyczny, a także czasem kwalifikować się do usunięcia. Tak jest często w przypadku zmian naczyniowych skóry. Czym są i jak się ich pozbyć?

Czym są naczyniaki?

Pojawiające się na ciele i twarzy naczyniaki zwane są również znamionami naczyniowymi, malformacjami naczyniowymi (prawdziwe nazewnictwo medyczne jest znacznie bardziej złożone). Najczęściej składają się one z nieprawidłowo rozszerzonych i wykształconych naczyń krwionośnych. Mają zwykle charakter łagodny i co najważniejsze znamy wiele sposobów aby die ich pozbyć. Występują one w różnych okolicach ciała, najczęściej jednak na twarzy i tułowiu. Mimo iż w większości przypadków nie decydujemy się na ich  leczenie lub usunięcie, bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest konsultacja tych zmian ze specjalistą i ewentualna kwalifikacja do ich usunięcia. Jednym ze sposobów jest zabieg z użyciem lasera.

Na czym polega laseroterapia naczyniaków?

Gabinet, który prowadzimy ma w swojej ofercie ogromny wybór zabiegów na skórę twarzy i ciała. Jednym z nich jest laseroterapia, wykonywana za pomocą lasera tlenkowęglowego, NdYag oraz pulsacyjna barwnikowego, które emitują różne długości światła. Wywołuje ono, najprościej mówiąc, proces fotokoagulacji lub odparowywania zmian naczyniowych. System ten jest także skuteczny przy usuwaniu plam starczych, piegów, a także zmian pigmentacyjnych. Wyrównuje także potrądzikowe niedoskonałości skóry oraz drobne brodawki i wyrośla skórne. 

Zazwyczaj zabiegowi laseroterapii poddawane są osoby dorosłe lub młodzież w wieku szkolnym, u których stwierdzono konieczność usunięcia poszczególnych zmian skórnych. U dzieci zabieg ten przeprowadza się wyłącznie ze wskazań klinicznych.

Cały proces laseroterapii odbywa się etapowo, bowiem zabiegi powtarza się do miesiąc lub dwa, a liczba seansów z użyciem lasera jest uzależniona od ilości oraz stopnia zaawansowania zmian naczyniowych. Należy pamiętać, by przez 3 dni od wykonania zabiegu unikać nadmiernego wysiłku fizycznego i sauny, a przez miesiąc nie opalać i nie wystawiać ciała na słońce. Po terapii może być obecne zaczerwienienie, które jednak ustępuje po kilku dniach. W razie jakichkolwiek pytań odnośnie laseroterapii, nasi pracownicy chętnie pomogą i udzielą odpowiedzi, zagłębiając Państwa w temat.

Umów się na darmową konsultację

9